HABERLER

MİLPET ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ Sektördeki hızlı değişimleri öngörüp gerekli yol haritalarını belirleyen Milpet, bireysel müşterilerinin yanı sıra şirket ve kuruluşların da akaryakıt ihtiyaçlarını temin etmektedir. Bayi ve müşterileri için son sistem son teknoloji ile geliştirdiği KadoMatik ile zaman ve bütçe tasarrufu sağlayarak birçok farklı yönü ile kullanıcılarına hizmet vermektedir. Sitem; hızlı yakıt alma, kolay ödeme ve fatura bilgisi dışında şirket filoları için kilometre, yakıt ve yol kontrol imkanları sağlamaktadır.

  • BENZİNLİ MOTOR YAĞLARI

Sürekli gelişen rekabetçi otomotiv piyasası, yeni nesil benzinli araçlar için öncelikli olarak yağ ve yakıt ekonomisi sağlayan, bakım masraflarını azaltan, en az miktarda egzoz salınımı yaparak doğa ve çevreye sorumlu, ileri teknoloji ürünü yağların üretilmesine gereksinim duymaktadır. Benzinli motor yağlarının ana görevi hareketli parçaları yağlamak, temiz tutmak, korozyonu engellemek, sızdırmazlığı sağlamak ve hareketli parçalardaki ısıyı uzaklaştırarak motoru soğutmaktır.

  • DİZEL MOTOR YAĞLARI

Dizel Motor Yağları, seçkin sentetik yağlar, baz yağlar ve motor aşınmasına karşı yenilikçi koruma sağlamak için özel katkı teknolojisi ile güçlendirilmiş performans katkı paketlerinin karışımı ile geliştirilmektedir. Yüksek performans formülasyonları geleneksel motor yağlarıyla karşılaştırıldığında akışkanlık ve termal bozunma, çamur ve reçine oluşumuna karşı daha gelişmiş koruma sağlar. İlave katkılarla motor keçelerini canlandırır, sızıntıları en aza indirir, dolayısıyla yağ tüketimini ve zararlı egzoz dumanını azaltır. En son teknoloji katkılar kritik motor parçaları yüzeyinde sürtünme ve aşınmayı azaltan ve motor ömrünü uzatan kuvvetli bir şekilde bağlı bir kalkan oluşturarak motorda koruma sağlar. Tüm viskozite dereceleri pas, korozyon ve köpük oluşumuna karşı ekstra koruma sağlamak için özel katkı teknolojisi ile güçlendirilmiş bulunmaktadır. Madeni Yağları şiddetli soğuk başlatmayugulamalarında da daha iyi bir performans yaratır. Bu performans özellikleri yeni motorlarda olduğu kadar eski motorların da yıpranmasını azaltarak, veriminin en üst seviyeye çıkarmak, daha fazla kilometre yapmak ve tasarruf sağlamak, servis aralıklarını uzatarak bakım masraflarını düşürmek ve gelecek nesiller için yeşil doğa ve temiz çevre sorumluluğunu yerine getirmek amacıyla tasarlanmaktadır.

  • DİŞLİ VE TRANSMİSYON YAĞLARI

Dişli Yağları ön ve arka diferansiyeller, transfer kutularında, trans akslarda, manuel şanzımanlarda, yağ yağlamalı tekerlek rulmanlarda ve direksiyon dişli kutularında yağlama ve performans gereksinimlerini aşmak için tasarlanmış çok fonksiyonel ürünlerdir. Termal bozulmaya karşı, sentetik ve/veya baz yağlar ve yüksek kalite katkı maddeleri ile formüle edilmiştir. Yüksek viskozite indeksi ve kayma istikrarlı yapıları film dayanıklılığını ve elde edilmiş akışkanlığı geliştirir, ayrıca yağ ömrünü uzatır. Aşınmayı önler, ısıya karşı dirençlidir, dişlileri korur ve donanım ömrünü arttırır. Yüksek hız, şok yüklemeler, düşük hızlar ve yüksek tork koşullarının değişik kombinasyonları altında ve ayrıca tüm hafif ve ağır hizmet, otomotiv ticari ve endüstriyel uygulamalar için tavsiye edilir.

  • ENDÜSTRİYEL YAĞLAR

Endüstriyel Yağlama ve Triboloji, malzeme ve kullanılan teknikler geniş bir kapsama alanı sağlar. Tribolojinin 3 esas temeli yağlama, aşınma ve sürtünme üzerine kurulu ve üçünün en iyi sonucu elde etme çalışması üzerine sağlam teknik bilgi içerir. Aynı zamanda ileri seviye yağlayıcılar, yataklar, contalar, dişliler ve ilgili malzemelerin araştırma ilerlemesini takip eder. Hangi yağın hangi tip makinelerde en iyi sonucu vereceği maliyet, verimlilik ve kalite ölçütlerinin olumlu etkilerine ulaşma çabalarını sağlar. Herhangi bir anda makinelerin %50’sinin sürtünme kayıpları yüzünden atıl kalması ve boşa geçen sürenin maliyetine ortak olduğunuz bir yapı düşünülürse, bu büyük kayıp potansiyelini düşürmenin yollarını bilmek ihtiyacındasınızdır.

  • GRESLER

Gres genellikle mineral yağ ile sabun emülsiyonu malzemeden oluşur. Greslerin temel özelliği yüksek başlangıç viskozitesine sahip olmasıdır. Gresin içeriğindeki yağın yağlanmış yataklardaki etkinin aynısını daha katı halde gerçekleştirmesidir. Gresler mekanik ve ısısal olarak hafif/orta/ağır yüklü dönen/kayan tripte rulmanların, şasilerin, yayların ve elektrikli motorların çok amaçlı yarı katı yağlamaları için kullanılır.

Alışılmış greslere kıyasla düşük/orta/yüksek sıcaklıktaki ve orta/aşırı yük uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bileşen parçaların temiz çalışmasını sürdürür, uzun aralıklı servis süresi sağlar, daha az miktarda gres kullanımına öncülük eder ve istikrarlı damlama noktası performansı sağlar. Çok iyi pompa geçiş ve mekanik dayanıklılık özellikleri vardır. Aşınmaya ve oksitlenmeye karşı dirençlidir ve koruma sağlar. Mükemmel aşınma önleyici özelliği ile uzatılmış servis aralıklarında, dereceli uygulamalarda aşırı basınç performansı verir. Gresler yağlayıcının yapışık duramayacağı çok sık yağlama yapılmayan mekanizmalarda kullanılır. 

Aynı zamanda su geçirmeyen ve sıkıştırılamayan diğer malzemelerin geçmesini engelleyen dolgu maddeleridir. Gres yağlamalı rulmanların yüksek viskozite sebebiyle daha yüksek sürtünme özellikleri vardır. Sabunlar kullanılan en yaygın emülsiyon maddeleridir ve sabun seçimi uygulama yerine göre değişir. Sabunlar kalsiyum, sodyum ve lityum stearik asit tuzundan ve karışımlarından oluşur. Yağ asitleri türevleri de kullanılabilir. Kullanılan sabunların doğal yapısı gresin viskoziteye bağlı sıcaklık direncini, su direncini ve kimyasal kararlılığını oluşturur.

  • ANTİFRİZLER

Soğutma sistemi radyatör, su pompası, hortumlar, fanlar, ısıtıcı, termostat ve soğutma sıvısından oluşur. Soğutma sistemi motor bloğundaki aşırı ısıyı yok eder, işletim koşulları ne olursa olsun motorun en verimli sıcaklıkta çalışmasını ve ilk çalıştırmada motorun mümkün olan en kısa zamanda doğru sıcaklığa ulaşmasına yardımcı olur. Çevresel etkenler daha temiz yakıt yanması gerektirir. Motor üreticileri egzos salınımını azaltmak ve daha verimli yakıt tüketimi için motor işletim sıcaklığını artırdılar. Soğutma sıvısının yanma odası ve silindirleri, supap yatakları ve klavuzları ile endirekt temas olmalıdır.

Soğutma sıvısı ortamdaki ısıyı radyatörden geçerken serbest bırakır. Soğutma sıvısı ile karıştırılan su kalitesi önemlidir. Araç üreticileri antifiriz ile saf ya da arındırılmış su karıştırılmasını öngörürler. Soğutma sistemine zarar verebilecek, kireç oluşumuna sebep olabilecek musluk suyu kullanmayın. Çok fazla antifriz kullanmak da aracınıza zarar verebilir. Tavsiye edilen oranların üzerinde antifriz konsantreleri motorunuzda korozyon, aşınma ve pompa bozulmasına yol açabilir. %60’ın üzerinde etilen glikol kullanımı motorun spğutma ve ısıtma korumasına zarar verir. Motor üreticileri %50 tavsiye eder. Aynı zamanda suyun saf ya da arıtılmış su olmasını tavsiye ederler.İhmal edilmiş soğutma sistemleri motor ve transmisyondaki erken arızaların,ya da yolda meydana gelen mekanik bozulmaların ortak temel sebeplerindendir.

  • FREN SIVILARI

Fren sıvıları otomobil, motosiklet, hafif ticari araç ve bazı modern bisikletlerde kullanılan hidrolik sıvılardır. Gücü basınca çevirmek için kullanılırlar. Sıvılar doğal moleküler yapılarında boşluk olmadığı için sıkıştırılamaz ve doğal olarak basıncı iletirler. Fren sıvıları hidrolik debriyajlardada kullanılabilir. Fren sisteminde yağ plastik keçe ve hortumlara zarar verebilir, bu yüzden fren sıvıları petrol türevi değildir. Bugün kullanılan çoğu fren sıvısı glikol eter bazlıdır ama baz yağ ve silikon bazlı (Dot 5)fren sıvıları da mevcuttur.

Fren sıvıları SAE gibi yada yerel resmi kurumların belirlediği değişik standartları karşılamak zorundadır. Mesela DOT(US Department of Transportation)AmerikanTaşıma Bölümü Kuzey Amerika’da DOT 3 ve DOT 4 sınıflandırmasını yapmıştır. Fren sıvıları tekerlek silindirlerinde, disk fren çaplarında çok yüksek sıcaklıklara maruz kalırlar. Buharlaşmaya engel olanyüksek kaynama noktasına sahip olmalıdır. Buharlaşma bir sorundur çünkü buhar sıkıştırılabilir ve frenlemeyi oluşturan hidrolik sıvı transferini olumsu etkiler. Kalite standardı kuru ve ıslak kaynama noktasıyla belirlenir. Islak kaynama noktası sıvının nem aldıktan sonra kaynama noktasıdır. Bu formulasyona göre değişen tek dereceli yüzde ile ölçülür. Glikol eter, DOT 3/ DOT 4 gibi fren sıvıları su emicidir ki bu doğal atmosferik ortamda bile nemi emerler. Güvenilir turtalı fren sistemi operasyonu için fren sıvılarının aşırı soğuk dahil geniş sıcaklık aralıklarında tutarlı viskozitede kalması gerekir. Bu özellikle ABS anti –kilit Fren sistemi ve ESP çekiş kontrol ve denge sistemi için önem taşır.

Mesaj Merkezi

Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Satış Serhat İskodra- TR
905301501925
Destek İhracat Ofisi
905309163516
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
WhatsApp Canlı Destek